Jak skutecznie

WYRÓŻNIĆ SWOJĄ PLACÓWKĘ

na tle konkurencji

i ZYSKAĆ w oczach kadry

rodziców oraz dzieci?


wprowadzając JEDNĄ INNOWACYJNĄ METODĘ

Obecnie na polskim rynku nie ma drugiego takiego programu jak Ciastoterapia…

Wprowadzając tę metodę, wyróżnisz się na rynku oświatowym. A także wprowadzisz innowację edukacyjną i poszerzysz swoją ofertę.

W skrócie: Twoja kadra zdobędzie nowe i unikalne kompetencje, aby skuteczniej wypełniać swoją pedagogiczną misję… I w efekcie czerpać więcej satysfakcji i pieniędzy ze swojej pracy. Działając jednocześnie na korzyść Twojej placówki i dzieci.

Program Ciastoterapii to odpowiedź na aktualne POTRZEBY i TRUDNOŚCI, z jakimi borykają się nauczyciele, dyrektorzy i właściciele placówek:

 • Brak skupienia u dzieci – grupy ciężkie do opanowania na zajęciach.
 • Spadek motywacji czy zaangażowania – zarówno u dzieci, jak i u nauczycieli.
 • Często zmiany i duża rotacja pracowników – pracownicy „uciekają” tam, gdzie o nich zadbają…
 • Duża liczba dzieci mających trudności z integracją sensoryczną.
 • Rosnąca liczba dzieci z nadwagą czy chorujących na cukrzycę i inne choroby dietozależne.
 • Wzrost liczby dzieci cierpiących na wybiórczość pokarmową.
 • Rosnące wymagania rodziców i coraz większa konkurencja na rynku placówek edukacyjnych.
 • Zmęczona i znużona kadra, przez co brakuje pomysłów i energii do podejmowania nowych aktywności z dziećmi.
 • Częste zwolnienia lekarskie zarówno u pracowników jak i dzieci.

Dodatkowe wyzwania to:

 • Brak czasu wynikający z nadmiaru obowiązków i rosnącej liczby dzieci przypadającej na jednego wychowawcę.
 • W tym wspieranie dzieci niemówiących jeszcze lub mówiących słabo po polsku, które znalazły się w nowym i obcym dla nich otoczeniu.
 • To niesie za sobą kolejne wyzwania, jak trudności adaptacyjne czy organizacja pracy placówki.

Ciastoterapia to program, który idealnie odpowiada na powyższe POTRZEBY.

Bez dużego nakładu pracy, wysokich kosztów czy nawet bez kuchni! Jest to inwestycja w rozwój zarówno dzieci jak i kadry pracowniczej. Efekt? Sprawnie działającą placówka, zaangażowani pracownicy i wyższy prestiż w oczach rodziców.

Skoro wiesz już, że gra jest warta świeczki, to zobacz, dlaczego Ciastoterapia to DUŻO więcej niż tylko lekcje kulinarne czy sensoryczne dla dzieci.


Jest to moja autorska metoda, dzięki której dzieci się nie nudzą. Za to z dużym zaangażowaniem oraz radością uczestniczą w zajęciach. 

Wychowawca uczy się skutecznie panować nad grupą, minimalizuje bałagan i wreszcie ogarnia chaos  organizacyjny. Nowo zdobyte umiejętności pomogą mu także podczas prowadzenia innych zajęć.

Co więcej, wykorzystane w Ciastoterapii przepisy są szybkie, proste i zdrowe. Twoi pracownicy znajdą tu również listę zamienników produktów dla alergików. A jak za chwilę zobaczysz, proces jest łatwy do zastosowania.

Nawet jeśli komuś wydaje się, że nie ma czasu, zdolności organizacyjnych, czy odpowiednich sprzętów.

Skąd ta pewność? Kiedy zaczynałam prowadzić  takie warsztaty, też nie miałam kuchni, super sprzętu, a do tego musiałam dojeżdżać do swoich grup

Z racji, że jestem  zapaloną rowerzystką, udawało mi się to nawet na rowerze i w zaawansowanej ciąży. Jak zatem widzisz, metoda, o której zaraz powiem więcej – jest prostsza, niż może Ci się teraz wydawać.

DZIECI (i każdy z nas) poznają świat WIELOZMYSŁOWO.

Chcąc jak najlepiej wspomóc rozwój dziecka, powinniśmy dostarczać mu jak najwięcej bodźców, które będą sprzyjać poznawaniu otaczającego je świata. A najlepiej odbieramy rzeczywistość poprzez DOŚWIADCZANIE i przeżywanie jej wszystkimi ZMYSŁAMI.

Program Ciastoterapii oparty jest na 4 filarach, które NAJEFEKTYWNIEJ wspierają rozwój potencjału dzieci już od najmłodszych lat.

1. STYMULACJA WIELOZMYSŁOWA

Stymulacja zmysłami powoduje, że tworzą się liczne połączenia pomiędzy komórkami nerwowymi. Im więcej tych połączeń, tym dziecko lepiej funkcjonuje. Staje się coraz bardziej uważne, rozwija się jego pamięć, spostrzegawczość i myślenie, wzbogaca życie emocjonalne. Dlatego dzieci powinny patrzeć, słyszeć, wąchać, dotykać i smakować otaczający ich świat.

Ciastoterapia to JEDYNY program, w którym pobudzamy WSZYSTKIE ZMYSŁY podczas JEDNEJ zabawy.

2. DZIAŁANIE

Dzieci uczy się NAJLEPIEJ przez działanie. Według J. Piageta wrażenia (bodźce), przeżycia (sekwencje bodźców), doświadczenia (praktyka) i pamięć (wspomnienia, porównywanie) mają zasadniczy wpływ na rozwój człowieka. 

Dlatego w Ciastoterapii stawiam szczególny nacisk na aktywny udział dzieci w zabawie, bo to własna inwencja i sprawczość są kluczem do efektywnego rozwoju dzieci. 

3.SAMODZIELNOŚĆ

Samodzielność to ważna potrzeba każdego dziecka i zarazem umiejętność, którą dziecko powinno nabyć już w pierwszych latach życia i którą należy pielęgnować. 

Dzieci naturalnie dążą do wykonywania wielu rzeczy samodzielnie i po swojemu. Satysfakcja z tego, że dziecko potrafi samo wykonać jakąś czynność – nie tylko daje mu radość. Buduje w nim przekonanie, że jest skuteczne i zaradne.

Pomaga mu także doświadczać, czyli aktywnie uczestniczyć w danej czynności nie tylko biernie ją obserwować.

4. ZBILANSOWANA DIETA

Odpowiednia stymulacja to za mało do w pełni prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Równie ważna jest DOBRZE ZBILANSOWANA DIETA dziecka. 

Tym Ciastoterapia odróżnia się od innych programów wspierających rozwój dziecka opartych na zmysłach, że kładzie nacisk na budowanie pozytywnych relacji dziecka z zjedzeniem i kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. 

Zdrowa dieta odżywia bowiem komórki nerwowe i wspiera prawidłowy rozwój mózgu. Jest KLUCZOWYM elementem prawidłowego rozwoju.

Stymulacja wielozmysłowa, doświadczanie i samodzielność to istotne aspekty nurtów pedagogicznych takich jak pedagogika Montessori czy Daltońska. W tych nurtach także Ciastoterapia znajduje swoje odzwierciedlenie.

Program kierowany jest do DZIECI W KAŻDYM WIEKU. Sprawdza się świetnie także w placówkach integracyjnych i terapeutycznych.

Czego nie ma najpierw w ZMYSŁACH tego nie ma później
w UMYŚLE.

Maria Montessori

Innowacja pedagogiczna,
która powinna być OBOWIĄZKOWYM elementem każdej edukacji.

Program Ciastoterapii zaprojektowałam tak, aby w innowacyjny sposób wspierał realizację PODSTAWY PROGRAMOWEJ wychowania przedszkolnego zawartej w najnowszym rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z 2017 r.

Wspiera realizacje WSZYSTKICH WYMAGAŃ z zakresu czterech obszarów rozwoju dzieci: fizycznego, emocjonalnego, społecznego i poznawczego. Ponadto wychodzi poza jego ramy, spełniając także funkcje prozdrowotne.

Ciastoterapia wspiera również realizację podstawy programowej:

Ciastoterapia to JEDYNY taki pogram, który wspiera budowanie POZYTYWNYCH RELACJI na kilku płaszczyznach:

Budowanie pozytywnych relacji
z jedzeniem

Dzieci próbują, smakują, zaprzyjaźniają się w luźnej atmosferze z tym co nowe, inne lub nieznane. Poprzez dotyk, kontakt i obcowanie z jedzeniem , chętniej otwierają się na nowe smaki co pomaga w kształtowaniu zdrowych nawyków

Dostosowane 45 min seanse

Podczas wspólnej zabawy kulinarnej nawiązujemy kontakt, wzmacniamy więzi i uczymy się wzajemnie od siebie oraz o sobie. To pozytywnie wpływa na stabilność emocjonalną dzieci i otwartość w nowych kontaktach. Ponadto nic tak nie zbliża ludzi jak wspólny i smaczny posiłek.

Wspieranie sprawczości dzieci

Efekty samodzielnej pracy dają prawdziwą satysfakcję i poczucie własnej sprawczości, co bardzo zwiększa poczucia własnej wartości. Satysfakcja z tego, że dziecko potrafi samo wykonać jakąś czynność, nie tylko daje mu radość, ale również buduje w dziecku przekonanie, że jest skuteczne i zaradne.

Biorąc udział w programie placówka ZYSKUJE:

 • Wzbogaconą i ultra ciekawą ofertę edukacyjną dla dzieci, co z pewnością nie ujdzie uwadze rodziców.
 • Szczęśliwe dzieci i zadowolonych rodziców, czyli więcej klientów dla Twojej placówki.
 • Zmotywowanych i pełnych inspiracji pracowników, którzy z radością wykonują swoją pracę.
 • Kadrę podnoszacą swoje kompetencje zawodowe.
 • Przewagę konkurencyjną i wyróżnienie na tle innych placówek.
 • Wyższy prestiż i reputację na tle placówek.

Tylko w przeciągu kilku miesięcy do programu dołączyło ponad 150 placówek. Zarówno z sektora publicznego jak i prywatnego.

Zobacz co o programie mówią jego uczestnicy, którzy już korzystają…

Program Ciastoterapii składa się z certyfikowanego kursu edukatora Ciastoterapii – szkolenia online nadającego UPRAWNIENIA do prowadzenia zajęć Ciastoterapii w Twojej placówce.

 • Inwestujesz w rozwój pracownika raz, a zyskujesz wielokrotnie z prowadzonych potem zajęć.
 • Zajęcia są prowadzone tak często i kiedy tylko chcesz.
 • Bez dodatkowych kosztów i biurokracji jak to wygląda w przypadku współpracy z zewnętrznymi firmami.

Dodatkowo, w ramach programu otrzymujesz:

 • Pakiet innowacyjny, który wdrożysz w kilka minut.
 • Gotowe scenariusze tematycznych zabaw na cały rok.
 • Plakat Ciastoterapii w różnych formatach.
 • Dołączysz do mapy wyróżnionych placówek.

Kurs edukatora Ciastoterapii Twoi pracownicy przyswoją SZYBKO I ŁATWO. Zobacz kurs od środka:

Poznaj inicjatorkę programu, Magdalenę Przybyłka

Od ponad 11 lat współpracuję blisko z różnymi ekspertami, w tym z pedagogami i nauczycielami w podnoszeniu ich kompetencji zawodowych oraz wspieram ich w rozwoju potencjału dzieci.

Jako dietetyk i szkoleniowiec przeszkoliłam już ponad 200 ekspertów, którzy z sukcesem wdrożyli i wdrażają nowe umiejętności do swojej pracy z dziećmi.

Jestem Dietetyczką i Trenerem oraz autorką Akademii Ciastoterapii – kursu z gotowymi scenariuszami i materiałami ułatwiającymi specjalistom pracę z dziećmi bez żmudnych i pracochłonnych przygotowań. 

Absolwentka z wyróżnieniem dwóch angielskich uczelni, uniwersytetu Johna Moora w Liverpoolu i uniwersytetu w Chester oraz wielu kursów, w tym kursu terapeutycznego oraz wywiadu motywacyjnego. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Anglii i Belgii, co otworzyło mnie na nowe rozwiązania i pomysły.

Jestem także autorką wielu szkoleń, publikacji naukowych i edukacyjnych oraz programów edukacyjno-społecznych. Zainicjowałam m.in.: innowacyjny program (jedyny taki w Europie) Food in Care, wspierający dzieci z pieczy zastępczej.

Podczas swojej wieloletniej praktyki zawodowej zrozumiałam, że jeśli chcemy, aby dzieci były szczęśliwe i dobrze się rozwijały, to kluczem jest wspierać w nich samodzielność, budowanie relacji i szeroko pojęty rozwój emocjonalny. Oraz kształtować w nich zdrowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat. Tak powstał program Ciastoterapii, który jako jedyny program tak wszechstronnie wspiera rozwój dzieci.

Jaki jest koszt udziału w programie?

Pytanie powinno brzmieć: jak wiele Ty, Twi pracownicy i placówka na tym zyskacie? 

Ile zyskają dzieci, które od najmłodszych lat uzyskają od Ciebie takie wsparcie w rozwoju?

Jak mocno konkurencyjna na rynku stanie się Twoja placówka, kiedy zaczniesz oferować tak innowacyjne zajęcia?

Widzisz, nie lubię nikogo na siłę przekonywać, ale… wiem też, że nie znajdziesz tych informacji nigdzie indziej w internecie!

Poza tym, organizując warsztaty w placówce np. z moją pomocą lub wynajmując kogoś do prowadzenia zajęć kreatywnych – płacisz jednorazowo od kilkuset złotych wzwyż.

Przystąp do wyjątkowego programu i wykorzystaj terapeutyczną moc Ciastoterapii w pracy z dziećmi.

Możesz wdrożyć program  u siebie już teraz w PROSTY I SZYBKI sposób, korzystając z wyjątkowo atrakcyjnej oferty.