MOBILNA CIASTOTERAPIA

Ciastoterapia to interaktywne warsztaty edukacyjne, które przenoszą dzieci w fascynujący świat zmysłów i witamin!


Magia Ciastoterapii dla dzieci w szkołach oraz przedszkolach − niezależnie od wieku!

Ciastoterapia to twórcze warsztaty sensoryczno-kulinarne, które wszechstronnie rozwijają dzieci z pomocą roślinnych bohaterów!

Nasz program nie ma w sobie równych. To bogaty program edukacyjny, skonstruowany z myślą o różnych grupach wiekowych, uwzględnia podstawę programową na temat edukacji żywieniowej oraz wiele innych ciekawych zagadnień. Bawimy się sensorycznie, plastycznie i wielowymiarowo. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych, licencjonowanych edukatorów, którzy w sposób przystępny i angażujący przekazują wiedzę uczniom.

Oddziałuje na wszystkie zmysły dziecka. Dodatkowo wspomaga kształtowanie jego pozytywnych relacji z jedzeniem oraz ludźmi. A dzięki temu, jak żadna inna metoda, wspiera rozwój dzieci we wszystkich czterech obszarach: poznawczym, społecznym, emocjonalnym i fizycznym.

Dlatego jeśli pracujesz z dziećmi i szukasz ciekawych, angażujących oraz rozwijających zajęć dla dzieci. Takich, które skutecznie zajmą ich uwagę, jesteś w dobrym miejscu.
Nasz program całkowicie różni się od większości zajęć sensorycznych i kulinarnych, jakie możesz znać. Czerpie najlepsze wzorce m.in. z pedagogiki Montessori stawiając na całkowitą samodzielność dzieci.
Oddziałuje na wszystkie zmysły dziecka. Dodatkowo wspomaga kształtowanie jego pozytywnych relacji z jedzeniem oraz ludźmi. A dzięki temu, jak żadna inna metoda, wspiera rozwój dzieci we wszystkich czterech obszarach: poznawczym, społecznym, emocjonalnym i fizycznym.

Oferujemy zajęcia cykliczne dla każdej grupy wiekowej oraz zajęcia mobilne na zaproszenie.

Uatrakcyjnij godzinę wychowawczą lub świętuj z naszą pomocą Dzień Babci, Dziadka, Mamy i Taty czy Dzień Dziecka. Z naszą pomocą warsztaty świąteczne i tematyczne będą niezapomnianym doświadczeniem.

Dzięki naszym zajęciom spełniasz w 100% obowiązkowe wymagania podstawy programowej o zdrowym żywieniu dzieci.

Działamy na terenie całej Polski

I to właśnie holistyczne spojrzenie na rozwój dzieci i budowanie prawdziwych relacji jest czynnikiem, który najbardziej wyróżnia nasz program spośród innych programów edukacyjnych i społecznych.

Mobilna Ciastoterapia to stymulująca przygoda, która jest dostępna dla wszystkich! Nasz program przemierza całą Polskę, aby dotrzeć do jak największej liczby dzieci i młodzieży. Naszą największą misją jest rozkochać dzieci w warzywach i owocach oraz inspirować młode głowy do odkrywania świata naturalnie poprzez doświadczanie wszystkimi zmysłami.

Dzięki naszym autorskim ilustrowanym przepisom, dostosowanym do wieku i podstawy programowej placówki oświatowej, każde dziecko może doświadczyć fascynacji kulinarnej i odkryć nieznane światy. Nasze zajęcia prowadzone są w formie interaktywnych warsztatów, co pozwala dzieciom na aktywny udział w nauce i zapewnia, że nauka jest nie tylko ciekawa, ale przede wszystkim efektywna.

Nie ma nic piękniejszego niż zobaczyć uśmiechnięte od ucha do ucha dziecko z otwartością na nowe smaki i ciekawe wiedzy. Wszystkie nasze warsztaty są wyjątkowym doświadczeniem, które zostawia w sercach dzieci i dorosłych pozytywne wrażenia i zachęca do dalszej edukacji żywieniowej. Dzięki wykorzystaniu mocy zmysłów, dzieci zapamiętują więcej i zyskują nie tylko nowe umiejętności, ale i wiedzę.

Program Ciastoterapii oparliśmy na neorodydaktyce, czyli nauce przyjaznej mózgowi dziecka:

Dlatego warsztaty prowadzimy:

 • W luźnej i przyjaznej atmosferze. Z nastawieniem na tworzenie pozytywnych relacji − bez szkodliwej presji na wynik, czy rywalizację.
 • W formie edukacyjnej zabawy. Dzieci uczą się zdrowych nawyków, poznając roślinnych bohaterów i próbując przygotowane smakołyki
 • Wspierając samodzielność oraz sprawczość dzieci. To krok po kroku buduje pewność siebie, która przekłada się na większe sukcesy na kolejnych etapach edukacji.
 • Dbamy by po każdych zajęciach dzieci wyszły z nową wiedzą i praktycznymi umiejętnościami. Zarówno manualnymi jak i społecznymi.
 • Pamiętamy o indywidualnych potrzebach dzieci oraz ich mocnych stronach. Dzięki czemu każdy uczestnik czuję się komfortowo i bezpiecznie. 

Dlaczego Ciastoterapia to trafiony pomysł w 10?

 • Rozwój motoryki małej
 • Zachęcenie dziecka do mieszania składników, zagniatania ciasta i dekorowanie przysmaków pomoże rozwinąć siłę rąk oraz integrację dwustronną (używanie dwóch rąk razem).
 • Umiejętności współpracy w grupie
 • Podczas zajęć każdy z uczestników ma określone zadanie do zrealizowania, które ostatecznie prowadzi do wspólnego celu, czyli przygotowania zdrowego posiłku.
 • Lepsza koordynacja ręka-oko
 • Dodawanie i wsypywanie składników do miski, dekorowanie ciast oraz umieszczanie ich na tacy – wspomaga rozwój umiejętności plastycznych i kreatywnych.
 • Większa samodzielność i pewność siebie
 • Scenariusz są tak rozpisane, aby dzieci jak najwięcej kroków wykonały same. Samodzielne wykonanie sprzyja lepszemu skupienie, motywacji i daje dziecku poczucie sprawczości, które bardzo podnosi samoocenę dziecka.
 • Progres czytania i matematyki
 • Zaangażowanie dziecka w czytanie „ilustrowanego przepisu”, odmierzanie składników i obliczanie prawidłowych ilości – rozwija umiejętności czytania i zdolności matematyczne.
 • Nauka zdrowego odżywiania
 • Praca z roślinnymi bohaterami sprzyja budowaniu pozytywnych relacji z jedzeniem, wspiera kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Forma zabawy pozwala przekazać wiedzę na temat składników i jeszcze bardziej zachęcić dzieci do ich polubienia. Nie ma lepszej formy do walki z rosnącą wśród dzieci wybiórczością pokarmową.
 • Lepsze przetwarzanie sensoryczne
 • Rozbijanie jajek, mieszanie i zagniatanie ciasta jest silnym doświadczeniem sensorycznym, ponieważ daje możliwość poznania różnych tekstur, konsystencji, zapachów i kolorów. Jako jedyne zajęcia sensoryczne pobudzają także kubki smakowe i węch.
 • Zabawa i budowanie więzi z grupą oraz opiekunem
 • Pieczenie to świetny sposób, aby zaangażować całą grupę i nawiązać relację z dzieckiem na głębszym poziomie. Podczas nieskrępowanej zabawy uczymy dzieci współdziałania, empatii, zrozumienia i szacunku dla innych, stwarzamy sytuacje, dzięki którym nabywają zaufania do siebie i innych. Ciastoterapia wspiera proces adaptacji i wspiera budowanie bliższych więzi z wychowankami.
 • Rozwój umiejętności życiowych: planowania, rozwiązywania problemów i samodzielności
 • Zachęcając dziecko do zaangażowania i zadawania pytań „co dalej” – wspomagasz u niego planowanie, sekwencjonowanie, organizację i rozwiązywanie problemów oraz logiczne myślenie.

Dlaczego Ciastoterapia powinna zagościć w Twojej placówce:

Poprawia skupienie dzieci

Coraz więcej dzieci ma problmy z koncentracją na lekcjacj i zajęciach. Dzięki stymulacji wielozmysłowej oraz wspieraniu samodzielności, dzieci są w pełni skupione i zaangażowane w zabawie, podczas której zyskują nową wiedzę i szereg umiejętności.

Pozwala wyróżnić się na tle innych placówek

To europejski program realizowany już przez ponad 4oo edukatorów w Polsce, i nie tylko. Dzieci czerpią ogrom satysfakcji z tych zajęć, co przekłada się na zadowolnych rodziców.

Daje dzieciom ogromne poczucie sprawczości

Efekty samodzielnej pracy dają prawdziwą satysfakcję i poczucie własnej sprawczości, co bardzo zwiększa poczucia własnej wartości. Satysfakcja z tego, że dziecko potrafi samo wykonać jakąś czynność, nie tylko daje mu radość, ale również buduje w dziecku przekonanie, że jest skuteczne i zaradne.