Wykorzystaj MAGIĘ ZMYSŁÓW do
EFEKTYWNEJ nauki języka angielskiego,
dzięki której Twoje dziecko zyska
dużo radości oraz
dodatkowe umiejętności
..


Nauka języka nie musi być nudna i monotonna!

Odkryj efektywną naukę języka poprzez zabawę, która zaangażuje wszystkie dziecięce zmysły i stanie się źródłem radości oraz kreatywnego rozwoju!

Ciastoterapia – czy to coś dla mnie?

Tak, jeżeli szukasz łatwych do wdrożenia oraz angażujących materiałów dla dzieci do nauki języka angielskiego poprzez zabawę. Takich, które skutecznie zajmą ich uwagę, efektywnie nauczą języka, a od Ciebie nie będą wymagać pracochłonnych przygotowań ani nawet posiadania kuchni lub specjalnych sprzętów.

Poznaj innowacyjną metodę, która całkowicie różni się od pozostałych programów dostępnych obecnie na rynku. Czegoś takiego jeszcze nie było! Ciastoterapia czerpie najlepsze wzorce z sprawdzonych metod edukacyjnych jak z pedagogiki Montessori oraz oparta jest na najnowszych badaniach z neurodydaktyki.

Ciastoterapia Anglojęzyczna oddziaływuje na wszystkie zmysły dziecka. Dodatkowo wspomaga kształtowanie u dzieci pozytywnych relacji z jedzeniem oraz ludźmi. A dzięki temu, jak żadna inna wspiera rozwój dzieci holistycznie i efektywnie we wszystkich czterech obszarach: poznawczym, społecznym, emocjonalnym i fizycznym. Każdy z nich pełni integralną funkcję w nabywaniu i utrzymywaniu umiejętności językowych u twojego dziecka.

Ciastoterapia po Angielsku to multisensoryczna NAUKA języka obcego, która jest przyjemnością zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Tutaj nauka staje się naturalnym elementem udanej zabawy.

Czym wyróżnia się Ciastoterapia?

Ciastoterapia to interaktywne i aktywizujące zabawy dla dzieci, które pobudzają ich wszystkie zmysły wspierają rozwój dzieci poprzez tematyczne zabawy kulinarne, sensoryczne oraz manualne. To także kreatywna edukacja żywieniowa, dzięki czemu budujemy u dzieci pozytywne relacje z jedzeniem i kształtujemy w nich zdrowe nawyki żywieniowe. Dzięki temu ich mózg może lepiej się rozwijać, a co za tym idzie: łatwiej jest im przyswajać wiedzę, więc nauka staje się bardziej efektywna.

Dzieci od urodzenia wykorzystują zmysły do odkrywania i zrozumienia otaczającego ich świata. Najlepiej uczą się i zapamiętują najwięcej informacji, gdy angażują wszystkie swoje zmysły. Dlatego program Ciastoterapii zachęca je do nauki poprzez odkrywanie, ciekawość, rozwiązywanie problemów i kreatywność.

Co więcej, takie zabawy całkowicie pochłaniają uwagę dziecka i ekstremalnie pobudzają jego ciekawość. A to ułatwi Ci utrzymanie ich skupienia i zwiększy motywację do ciekawych zabaw w obcym języku.

Tematem każdych zajęć jest roślinny bohater, z którym dzieci zaprzyjaźniają się podczas przygotowywania zdrowego smakołyku. Zdrowa dieta ma także kluczowy wpływ na prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka.

I to właśnie holistyczne spojrzenie na rozwój dzieci jest czynnikiem, który najbardziej wyróżnia Ciastoterapię spośród innych metod nauki języka.

Dlaczego warto wybrać Ciastoterapię?

Nie ma na polskim rynku innego programu, który tak holistycznie i efektywnie wykorzystuje potencjał dzieci do nauki języka obcego.

Jeżeli więc:

 • Szukasz niestandardowych i KREATYWNYCH sposobów na EFEKTYWNĄ naukę języka obcego
 • Szukasz zabaw, które stawiają na aktywny udział dzieci, zachęcając je do odczuwania i doświadczania siebie oraz otaczającego je świata
 • Chcesz poznać metodę pracy z dziećmi, która WSPIERA ICH SKUPIENIE i w pełni ANGAŻUJE UWAGĘ DZIECI na dłużej
 • Szukasz ciekawych pomysłów do wspólnej zabawy z dzieckiem po angielsku, owocującej budowaniem bliższych relacji
 • Preferujesz interaktywne i kreatywne zabawy zamiast gier i aplikacji
 • Szukasz pomysłów na wspólną zabawę po angielsku, która wspiera budowanie relacji z dzieckiem
 • Chcesz poznać aktywności, które z łatwością włączysz do waszego codziennego

to Ciastoterapia jest stworzona właśnie dla ciebie i twojego dziecka. A jeżeli to brzmi przekonująco, ale masz jeszcze jakieś wątpliwości, to daj mi kilka minut, a chętnie je rozwieję. Bez lania wody – szanuję twój i swój czas. Przejdźmy więc do konkretów!

Co Ciastoterapii da twojemu dziecku:

 • Rozwój motoryki małej
 • Zachęcenie dziecka do mieszania składników, zagniatania ciasta i dekorowanie przysmaków pomoże rozwinąć siłę rąk oraz integrację dwustronną, czyli używanie dwóch rąk razem.
 • Umiejętności współpracy w grupie
 • Podczas zabawy każdy z domowników ma określone zadanie do zrealizowania, które ostatecznie prowadzi do wspólnego celu, czyli przygotowania zdrowego posiłku.
 • Lepsza koordynacja ręka-oko
 • Dodawanie i wsypywanie składników do miski, dekorowanie ciast oraz umieszczanie ich na tacy – wspomaga wspomaga koordynację wzrokowo-ruchową.
 • Większa samodzielność i pewność siebie
 • Scenariusz są tak rozpisane, aby dzieci jak najwięcej kroków wykonały same. Samodzielne wykonanie sprzyja lepszemu skupienie, motywacji i daje dziecku poczucie sprawczości, które podnosi jego samoocenę.
 • Progres czytania i matematyki
 • Zaangażowanie dziecka w czytanie „ilustrowanego przepisu”, odmierzanie składników i obliczanie prawidłowych ilości – rozwija umiejętności czytania i zdolności matematyczne.
 • Nauka zdrowego odżywiania
 • Praca z roślinnymi bohaterami sprzyja budowaniu pozytywnych relacji z jedzeniem, wspiera kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Forma zabawy pozwala przekazać wiedzę na temat składników i jeszcze bardziej zachęcić dzieci do ich polubienia. Nie ma lepszej formy do walki z rosnącą wśród dzieci wybiórczością pokarmową.
 • Lepsze przetwarzanie sensoryczne
 • Rozbijanie jajek, mieszanie i zagniatanie ciasta jest silnym doświadczeniem sensorycznym, ponieważ daje możliwość poznania różnych tekstur, konsystencji, zapachów i kolorów. Jako jedyne zajęcia sensoryczne pobudzają także kubki smakowe i węch.
 • Zabawa i budowanie więzi z grupą oraz opiekunem
 • Pieczenie to świetny sposób, aby zaangażować całą grupę i nawiązać relację z dzieckiem na głębszym poziomie. Podczas nieskrępowanej zabawy uczymy dzieci współdziałania, empatii, zrozumienia i szacunku dla innych, stwarzamy sytuacje, dzięki którym nabywają zaufania do siebie i innych. Ciastoterapia wspiera proces adaptacji i wspiera budowanie bliższych więzi z wychowankami.
 • Rozwój umiejętności życiowych: planowania, rozwiązywania problemów i samodzielności
 • Zachęcając dziecko do zaangażowania i zadawania pytań „co dalej” – wspomagasz u niego planowanie, sekwencjonowanie, organizację i rozwiązywanie problemów oraz logiczne myślenie.

Ciastoterapia brzmi świetnie, ale masz obawy, czy sobie poradzisz?

Także jestem zabieganą mamą, która wychowuje swoje dzieci dwujęzycznie i wiem, że perspektywa wspólnego gotowania z dzieckiem we własnej kuchni może brzmieć jak chaos. Być może masz wątpliwości, czy starczy ci czasu? Czy nie będzie za dużo bałaganu? Czy poradzisz sobie z organizacją zajęć? Znam te obawy i mam dla ciebie dobrą wiadomość: rzeczywistość wygląda dużo lepiej!

Budowanie relacji ze swoim dzieckiem to jedno z najpiękniejszych doświadczeń życiowych.

Ciastoterapia daje Ci unikalną okazję do spędzenia czasu razem, bez pośpiechu. To może być doskonały moment na rozmowę i dzielenie się przemyśleniami. Z jednej strony będzie to dla was świetna zabawa, a z drugiej tworzenie wspomnień, które wzmacniają więzi.

Bałagan? To tylko kwestia perspektywy! Wspólne sprzątanie po zabawie może być równie satysfakcjonujące, co samo pieczenie… No i ogranicza się tylko do kuchni, w przeciwieństwie do wielu innych przypływów dziecięcej kreatywności. Bo gdyby nie było to gotowanie, byłaby to inna zabawa, po której trzeba posprzątać. “Dzieci” i “porządek” to nie są słowa, które często pojawiają się obok siebie w jednym zdaniu.

A co z czasem? Wspólne pichcenie z dzieckiem pozwala go zaoszczędzić! Nie musisz stać w korkach, wożąc dzieci na rozmaite zajęcia i próbując znaleźć w tym wszystkim czas na przygotowanie obiadu. Zajęcia sensoryczne i językowe możesz mieć w zaciszu własnego domu i połączyć je z przygotowaniem posiłku.

Wprowadzając Ciastoterapię do swojego życia, nie tylko oszczędzasz więc sporo czasu i niepotrzebnego stresu, ale też budujesz rodzinne relacje, tworzysz magiczne wspomnienia oraz inwestujesz w holistyczny rozwój swojego dziecka.

Ciastoterapia to źródło pełnowartościowej zabawy i edukacji w jednym!

Czym nasz program różni się od innych metod nauki języka i dlaczego warto wybrać?

W Ciastoterapii wykorzystujemy 3 kluczowe aspekty, które gwarantują efektywną i przyjemną naukę języków obcych:

1) STYMULACJA WIELOZMYSŁOWA 2) NAUKA POPRZEZ IMMERSJĘ 3) INTERAKTYWNA ZABAWA

To wyjątkowo skuteczna metoda nauki języka angielsKiego, ponieważ przyswajanie wiedzy odbywa się w sposób naturalny, niemal przy okazji. Bawiąc się interaktywnie, dzieci uczą się nowych słów, wyrażeń oraz formowania zdań po angielsku. Nie ma tu żmudnego wkuwania słówek na pamięć i nudnej nauki gramatyki, za to jest wsparcie pamięci długotrwałej.

Interaktywna zabawa utrwala nową wiedzę oraz prowadzi do stosowania jej w praktyce. Zupełnie inaczej uczymy się języka, gdy skupiamy się na efektywnej komunikacji w kontekście sytuacyjnym, niż kiedy próbujemy po prostu przyswoić suche informacje z kart pracy lub książki. Osadzając nowe słowa i wyrażenia w realnym życiu, wykorzystujemy moc nauki polisensorycznej, której niepodważalną skuteczność obserwujemy za każdym razem, gdy widzimy, jak niemowlę uczy się mówić w ojczystym języku.

W Ciastoterapii stawiamy duży nacisk na rzeczywisty udział w zabawie (działanie). Dzieci od początku do końca przygotowują każdy przepis lub prace typu art & craft samodzielnie. W ten sposób nabywają szereg przydatnych kompetencji, które będą dla nich nieocenionym wsparciem na każdym etapie życia.

Dlaczego stymulacja wielozmysłowa jest tak efektywna?:

 • Rozwój motoryki małej – Zachęcenie dziecka do mieszania składników, zagniatania ciasta i dekorowanie przysmaków pomoże rozwinąć siłę oraz integrację dwustronną. Podczas wykonywania precyzyjnych ruchów palcami, dochodzi do angażowania struktur mózgowych, znajdujących się w pobliżu tych odpowiadających za rozwój mowy i języka.
 • Lepsza pamięć i nauka słownictwa – Gdy dana sytuacja dostarcza dziecku dużo bodźców pobudzających jego ZMYSŁY, DOŚWIADCZENIA stają się bogatsze i lepiej zapamiętane. Informacja uzyskana wielotorowo jest także lepiej zrozumiana i odbierana przez dzieci. Ponadto, na poziomie nieświadomym dzieci zapamiętują towarzyszące mu emocje, co ma niebagatelny wpływ na skuteczność i trwałość nabywania nowych informacji i umiejętności, nie tylko językowych.
 • Lepsze skupienie u dzieci – Stymulacja wielozmysłowa inaczej multisensoryczna polega na oddziaływaniu na więcej niż jeden zmysł podczas nauki. Taka stymulacja zmysłami powoduje, że tworzą się liczne połączenia pomiędzy komórkami nerwowymi. Im więcej tych połączeń, tym dziecko lepiej funkcjonuje. Staje się coraz bardziej uważne, rozwija się jego pamięć, spostrzegawczość i myślenie, wzbogaca życie emocjonalne.
 • Różnorodna forma zajęć – Ponadto oprócz nauki języka, nowych słówek i wyrażeń, dziecko zdobędzie szereg innych przydatnych umiejętności, mając przy tym dużo radości i satysfakcji. Dzięki czemu dzieci jeszcze chętniej uczestniczą w zajęciach i chętnie do nich wracają.
 • Większa samodzielność i pewność siebie
 • Terapeutyczna moc – Ciastoterapia nie tylko pomaga dzieciom zdobyć ogrom nowych umiejętności poprzez zabawę. To także skuteczna metoda umożliwiająca dzieciom wyciszenie się i skupiająca ich uwagę na dłużej na jednym zadaniu. Budowanie pozytywnych relacji z jedzeniem, otoczeniem i samym sobą, to największa tajna broń Ciastoterapii. Nauka języka przychodzi naturalnie.
 • Zabawa i budowanie więzi – Pieczenie to świetny sposób, aby zaangażować całą grupę i nawiązać relację z dzieckiem na głębszym poziomie. Podczas nieskrępowanej zabawy uczymy dzieci współdziałania, empatii, zrozumienia i szacunku dla innych, stwarzamy sytuacje, dzięki którym nabywają zaufania do siebie i innych. To przekłada się na motywację i chęci do nauki.
 • W Ciastoterapii nie ma miejsca na nudę! – To autorski program zajęć, którego podstawą jest edukacja dzieci poprzez doświadczanie, wspieranie samodzielności i poznawanie otaczającego świata wszystkimi ośmioma zmysłami. Każde zajęcia to nowe ciekawe przeżycia dające dzieciom skrzydeł.

Ciastoterapia po angielsku zwiększa efektywność nauki języka obcego, dzięki wykorzystaniu podstaw z neurodydaktyki. To metoda, która podkreśla niezastąpioną moc ZMYSŁÓW, nauki przez DOŚWIADCZENIE i aktywne DZIAŁANIE.

Jest to holistyczny program skierowany do dzieci w każdym wieku, całych rodzin oraz grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych. To również doskonałe rozwiązanie dla dzieci borykających się z trudnościami rozwojowymi.

Kim jestem i dlaczego miałabyś mi zaufać?

Cześć! jestem Magda,

Od ponad 12 lat współpracuję blisko z różnymi ekspertami, w tym z pedagogami, nauczycielami i terapeutami w podnoszeniu ich kompetencji zawodowych oraz wspieram ich w rozwoju potencjału dzieci.

Jestem edukatorką i inicjatorką innowacyjnej Ciastoterapii, europejskiego programu dla dzieci opartego na stymulacji wielozmysłowej, który wspiera rozwój dzieci poprzez interaktywne zabawy sensoryczne i zanurzenie w języku w naturalnym środowisku.

Wychowuję dwójkę swoich dzieci (w wieku 4 i 7 lat) w dwujęzyczności zamierzonej i bliskie mi są alternatywne metody nauczania oparte na wspieraniu u dzieci poczucia sprawczości i wiary w siebie.

Jestem też absolwentką z wyróżnieniem dwóch angielskich uczelni, uniwersytetu Johna Moora w Liverpoolu i uniwersytetu w Chester. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Anglii i Belgii co otworzyło mnie na nowe rozwiązania i pomysły, które z sukcesem wdrażam w swoje projekty.

Jestem także autorką szkoleń, publikacji naukowych i europejskich programów edukacyjno-społecznych.

Jako dietetyk, edukator i szkoleniowiec przeszkoliłam już ponad 120 edukatorów w Wielkiej Brytanii i blisko 400 ekspertów w Polsce, którym z sukcesem udało się wdrożyć nowe umiejętności w swoją pracę z dziećmi.

Prywatnie łasuch zdrowych wypieków i pasjonatka jazdy na dwóch kółkach i biwakowania na łonie natury. Zafascynowana wspieraniem potencjału dzieci i dwujęzycznością.

Wybierz produkt najlepszy dla siebie! Wyjątkowo niska cena TYLKO teraz w przedsprzedaży

99 zł (199 zł)
199 zł (399 zł)
397 zł – 797 zł (697 zł – 1997 zł)

Co znajdziesz w e-booku?

Co o programie mówią inni?

„Na kurs trafiłam zupełnie przypadkiem. Ale nie żałuję tego ani trochę. Najlepszy kurs na jaki trafić mogłam. Idealnie wplótł się w moje życie zawodowe. Zmienił myślenie, podejście do wielu niedocenianych aspektów, pomocnych przy rozwoju dzieci. Otworzył oczy na inne, lepsze możliwości żywieniowe. Co i jak zamienić, podmienić i przemycić, żeby było dobre i wartościowe. Okazuje się, że to wcale nie takie trudne a strach ma wielkie oczy. Każda lekcja dała nowa wiedzę, konkretnie i przejrzyście przekazana. Pomoce w formie pdf najlepsze. Szefowa Magda zawsze pomocna i cierpliwa. Każdego wysłucha i pomoże. Uczestnicy kursu wspierali się i dzielili doświadczeniem. Czekałam z niecierpliwością na Live. Szkoda, że już koniec kursu bo rozmowy zawsze na poziomie i konkretne. Z Całego serca polecam kurs Ciastoterapii. Warto i to bardzo.”

Dorota Czerwińska

Wszystko zaczęło się od Twojego szkolenia on-line „Stymulacja wielozmysłowa w innowacji pedagogicznej, dzięki której zyskasz spokój i skupisz uwagę dzieci na dłużej”. Do tego stopnia zaciekawiłaś mnie oraz zaintrygowałaś, że zaraz po szkoleniu zrobiłam z dziećmi z mojego oddziału kulki mocy i z własnych pieniędzy zakupiłam Kurs Ciastoterapii. Przedszkole w którym pracuje niestety nie mogło mi go sfinansować. Myślę, że największe wrażenie zrobiło na mnie Twoje doświadczenie, wiedza, umiejętność jej przekazania, Twoja osobowość, otwartość. Lubię się uczyć nowych rzeczy i doświadczać. Po 20-stu latach pracy w szkole w klasach I – III zaczęłam pracować w przedszkolu. To mój drugi rok pracy w przedszkolu i dalej to dla mnie duże wyzwanie. Czuję potrzebę rozwoju, a ten kurs daje mi to. Dzięki kursowi na ten moment wykorzystałam już w pracy z dziećmi m.in. wspomniane kulki mocy, świąteczne pierniczki, Talerz zdrowego żywienia, śnieg na bazie jogurtu. Pieczenie na które ciągle nie miałam czasu zaczęło mieć teraz dla mnie znaczenie i sprawia mi przyjemność. Staram się mniej słodzić, używam mąki wielozbożowej, pierwszy raz w życiu ugotowałam „jaglankę”, a nawet rozmawiam na temat jadłospisu z osobą, która jest za niego w naszym przedszkolu odpowiedzialna. Będę zachęcać rodziców do bezcukrowego świętowania urodzin Ich dzieci. Myślę, że w przeciągu tak krótkiego okresu czasu to dużo zmian u mnie i wszystkie na lepsze. Te zmiany to nie tylko w pracy, ale również i w kuchni domowej. Dziękuję serdecznie za Twój ogromny wkład pracy w przygotowanie kursu i włożone serce. Możesz być z siebie dumna!!! A ja dzięki Tobie idę do przodu...

Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka Syrek

Spraw dziecku najlepszy PREZENT na święta! Cena promocyjna dostępna tylko do 15.12.23